برگزاری اولین سمینار پیشرفته شناخت و نحوه ی استفاده از اکسس های عروقی سطح کشور در بیمارستان علوی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 


به گزارش روابط عمومی این سمینار با همکاری آموزش مداوم دانشگاه علوم پزشکی، معاونت درمان و امور بیماری های خاص در روز جمعه 18/12/1397 در سالن مرکز تحقیقات بیمارستان علوی برگزار گردید.

در این نشست که با حضور اساتید فوق تخصص جراحی عروق و نفرولوژی، سرپرستاران بخش های دیالیز خصوصی و دولتی برگزار شد، شناخت و نحوه ی استفاده از اکسس های همودیالیز برای بیماران دیالیزی مورد آموزش و بررسی قرار گرفت

در ادامه این سمینار دو روزه، روز دوشنبه 20/12/1397 کارگاه عملی اکسس های دیالیزی برگزار شد که در این کارگاه آموزش عملی اصلاح و نحوه معاینه و بررسی اکسس های عروقی توسط پرسنل بخش دیالیز و جناب آقای دکتر مدقق، ریاست و دکتری فوق تخصص رشته جراحی عروق انجام گرفت.

از اهداف دیگر این سمینار پاسخ به سوالات همکاران بخش های دیالیز سطح شهر بود که با توجه به حضور چشم گیر بخش های دیالیز این هدف محقق  شد.

در حاشیه سمینار اساتید محترم فوق تخصص نفرولوژی سرکار خانم دکتر حسن زمانی و خانم دکتر مهین قربان صباغ،معیار های شروع دیالیز در بیماران CKD ( بیماران مضمن کلیوی) و همچنین مانیتورینگ و surveillance اکسس های عروقی را مطرح کردند.