بخش اتاق عمل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رییس بخش:دکترغلامحسین کاظم زاده

مسئول بخش: ابولفضل تقی زاده

 سمت: سرپرستار

 تحصیلات : کارشناس اتاق عمل

 سابقه: 15 سال

 تلفن: 38047225  ( داخلی225-226-228)

 پست الکترونیک : taghizadea1[at]mums.ac.ir

  

بیمارستان فوق تخصصی جراحی عروق دانشگاه علوم پزشکی مشهد با نام "علوی" در مشهد تنها بیمارستان جراحی عروق در سطح کشور و منحصر به فرد در خاورمیانه است. بیمارستان عروق علوی مشهد هم اکنون به تمامی بیماران دچار اختلالات عروقی مراجعه کننده از سراسر کشور به ویژه شمال شرق کشور خدمات رسانی می کند. بیمارستان 120 تختخوابی علوی در 6جراحی همواره به عنوان یك راه درمان مهم و گاه تنها راه درمان برای بسیاری از بیماریها به شمار می رود. در گذر زمان به مدد پیشرفت سریع تكنولوژی، متدهای جراحی نیز تغییرات زیادی پیدا كرده اند. در بیمارستان فوق تخصص علوی سعی شده است به یاری پزشكان متخصص و با تجربه و وجود تجهیزات منحصر به فرد و مدرن بیمارستان، خدمات متنوع و شایسته ای به بیماران ارائه شود.مجموعه فوق تخصصی اتاق عمل جراحی عروق علوی شامل 6 اتاق جراحی میباشد:5 اتاق عمل جراحی که 3 اتاق آن فعال است و دو اتاق اتاق عمل مدرن و جدید دیگر آن درحال تجهیز شدن است  ویک اتاق دیگر آن اتاق هیبرید(جراحی آندووسکولار) می باشد که در حال راه اندازی می باشد؛ در اتاق عمل هیبرید وجود دستگاه تشخیص مانند آنژیوگرافی، به تشخیص بهتر جراح حین پروسه جراحی کمک می کند. همچنین کنترل مجدد بعد و یا در ضمن جراحی ها را برای جراح ممکن میسازد.اتاق عمل علوی دارای تجهیزات پیشرفته چون دستگاههای لاپاراسکوپی،سونوگرافی،سی آرم،میکروسکوپ های زایس و تاپکان و... می باشد. به یمن وجود همین تجهیزات پیشرفته و پزشكان متبحر بسیاری از این اعمال جراحی فقط در بیمارستان علوی قابل انجام است.بخش ریکاوری نیز شامل7 تخت دارای مانیتورینگ قلبی تنفسی و وارمرهای حرارتی می باشد که با پرسنل کارآمد و با تجربه مشغول به خدمت رسانی می باشد و اتاق CSR مجهز به دو دستگاه اتوکلاو است.یک دستگاه فور و3 دستگاه اتوکلاو فلش می باشد که کلیه وسایل تک پیچ آن توسط ویپک پیچیده واستریل می شود .

 طبقه و زیربنایی به مساحت یک هزار و 500 متر مربع در مشهد فعال است. قلب تپنده این بیمارستان اتاق عمل فوق تخصصی عروق است که در تاریخ 3/3/95 افتتاح و راه اندازی گردید.

هدف ارائه خدمات دولتی در بهترین سطح است تا در کنار بیماری‌های عروقی در رشته های مختلف به ویژه در بخش اورژانس به مردم خدمت رسانی شود. بیمارستان تخصصی علوی در یکی از مناطق حاشیه ای شهر مشهد قرار دارد که اورژانس بیمارستانی و جراحان عروق در‌این بیمارستان به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات درمانی به مردم این منطقه هستند.

 

  1. کلیه بای پس های عروقی اندام

  2. کلیه اعمال جراحی بیماران دیالیز خونی و دیالیز صفاقی

  3. درمانهای اندوواسکولار عروق محیطی

  4. کلیه اعمال جراحی آئورت شکمی از جمله آنوریسم آئورت و سندروم لوریش

  5. درمان واریس به روش کم تهاجمی بوسیله RF

  6. اسکلروتراپی در واریس و همانژیوم